Prosimy o kontakt

Na czym polega zabieg wszycia esperalu

Zabieg wszycia esperalu należy do drobnych zabiegów chirurgicznych wykonywanych w gabinetach lub w warunkach domu pacjenta. Potocznie „wszywka alkoholowa” jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie miejscowe, podobnie jak w przypadku innych drobnych zabiegów chirurgicznych czy stomatologicznych jest wykonywane przy pomocy zastrzyku. Staramy się aby pacjenta absolutnie nic nie bolało podczas zabiegu wszywania esperalu. Do wszycia esperalu zawsze używamy sterylnych i jednorazowych narzędzi.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu

Esperal to disulfiram – jest dostępny we wszystkich aptekach na terenie Polski. Preparat jest w formie tabletek do implantacji, pakowany sterylnie po 10 sztuk tabletek w fiolce.

Jak działa esperal
Esperal wszywka alkoholowa

Zabieg wszycia esperalu zawsze poprzedzony jest rozmową z pacjentem, zawsze nakłaniamy do podjęcia terapii grupowej w oddziale leczenia uzależnień. Pacjent poinformowany o działaniu leku i konsekwencjach napicia się alkoholu podpisuje oświadczenie. Do przeprowadzenia zabiegu wszycia esperalu potrzebne jest miejsce leżące dla pacjenta. Wszycie esperalu warunkach domowych – pacjent zwykle kładzie się na łóżku. Chirurg ma zestaw narzędzi i jałowych serwetek w zestawie ale warto ochronić łóżko ręcznikiem bo zdarza się, że krew spłynie z pola zabiegu.

Wszywka w gabinecie daje większy komfort chirurgowi i pacjentowi. Taki zabieg trwa kilka do kilkunastu minut i nie boli. Na koniec rana jest szyta szwami wchłanialnymi.

Film o zabiegu wszycia esperalu.

Opatrunek założony po zabiegu wszycia esperalu należy utrzymać kilka dni nie mocząc i nie zdejmując. Po kilku dniach pacjent może wziąć prysznic bez opatrunku. Po kąpieli ranę przemywamy Octeniseptem lub innym bezalkoholowym środkiem do dezynfekcji ran i nakleić plaster z opatrunkiem. Jeśli zostały założone szwy niewchłanialne to zdjęcie szwów odbywa się bezpłatnie w naszym gabinecie po 10 dniach od zabiegu.

Zadzwoń 666 999 121